Hoppa till innehåll

Lotta Tebäck
Bibliotekschef
Telefon: 0471-24 92 02
E-post: lotta.teback@emmaboda.se

   
     

Agneta Karlsson
Kultur och biblioteksassistent Johansfors och Eriksmåla
Telefon: 0471-24 93 39, 0471-24 93 40
E-post: agneta.karlsson@emmaboda.se

   
     

Anders Petersson (Vikarie)
Bibliotekarie, webb, PR

Telefon: 0471-24 92 06
E-post: anders.petersson@emmaboda.se

   
     

Annette Andersson
Barn och ungdomsbibliotekarie 
Telefon: 0471-24 92 09
E-post: annette.andersson@emmaboda.se

   
     

Christina Kousteni
Bibliotekarie 
Telefon: 0471-24 92 03
E-post: christina.kousteni@emmaboda.se

   
     

Lena Jonasson Fransson (Sjukskriven)
Bibliotekarie, fjärrlån
Telefon: 0471-24 92 10 
E-post: lena.jonasson@emmaboda.se

   
      

Lotta Lejon Stenberg
Biblioteksassistent Lindås
Telefon: 0471-24 92 12, 0471-24 92 13
E-post: lotta.lejon-stenberg@emmaboda.se

   
     

Lotta Söderlund
Kontorist
Telefon: 0471-24 92 00
E-post: lotta.soderlund@emmaboda.se

   
     

Malin Appelberg
Skolbibliotekarie Bjurbäcksskolan
Telefon: 0471-24 92 88
E-post: malin.appelberg@emmaboda.se

   
     

Marie Hinderyd
Bibliotekarie Vissefjärda och Långasjö
Telefon: 0471-24 92 15, 0471-24 92 14
E-post: marie.hinderyd@emmaboda.se

   
     

Stina Odenman
Biblioteksassistent
Telefon: 0471-24 92 04
E-post: stina.odenman@emmaboda.se

   
     

Åsa Svensson
Bibliotekarie, särskilda tjänster
Telefon: 0471-24 92 05
E-post: Asa.Svensson@emmaboda.se

   

 

 



 

Emmaboda bibliotek:
Box 67, 361 21 Emmaboda
Besöksadress: Götgatan 6       
Telefon: 0471-24 92 00 
Fax: 0471-24 92 01
E-post: biblioteket@emmaboda.se
 

Emmaboda bibliotek