Vi som jobbar på biblioteken i Emmaboda kommun

Ásdís Paulsdóttir
Bibliotekschef
Telefon: 0471 - 24 92 02
E-post: asdis.paulsdottir@emmaboda.se

   
     

Agneta Karlsson
Kultur- och biblioteksassistent Johansfors och Eriksmåla
Telefon: 0471-24 93 39, 0471-24 93 40
E-post: agneta.karlsson@emmaboda.se

   
     

Anders Petersson
Bibliotekarie, inköp vuxenavdelningen, IT och webb
Telefon: 0471-24 92 06
E-post: anders.petersson@emmaboda.se

   
     

Annette Andersson
Barn- och ungdomsbibliotekarie 
Telefon: 0471-24 92 09
E-post: annette.andersson@emmaboda.se

   
     

Christina Kousteni
Bibliotekarie  
Telefon: 0471-24 92 03
E-post: christina.kousteni@emmaboda.se

   
     

Ella Andrén
Biblioteksassistent, fakturor, krav och inköp
Telefon:  0471-24 92 04
E-post: ella.andren@emmaboda.se

   
     

Gustaf Ljungström
Bibliotekarie, fjärrlån och tidskrifter
Telefon: 0471-24 92 10
E-post: gustaf.ljungstrom@emmaboda.se

   
     

Lena Jonasson Fransson (sjukskriven)
Bibliotekarie, fjärrlån och tidskrifter 
Telefon: 0471-24 92 10 
E-post: lena.jonasson@emmaboda.se

   
     

Lotta Lejon Stenberg
Biblioteksassistent Lindås och Boda
Telefon: 0471-24 92 12, 0471-24 92 13
E-post: lotta.lejon-stenberg@emmaboda.se

   
     

Lotta Söderlund
Kontorist och bokskötare
Telefon: 0471-24 92 00
E-post: lotta.soderlund@emmaboda.se

   
     

Malin Appelberg
Skolbibliotekarie Bjurbäcksskolan
Telefon: 0471-24 92 88
E-post: malin.appelberg@emmaboda.se

   
     

Marie Hinderyd
Bibliotekarie, skolbibliotekarie Vissefjärda och Långasjö
Telefon: 0471-24 92 15, 0471-24 92 14 
E-post: marie.hinderyd@emmaboda.se

   
     

Stina Odenman (tjänsteledig)
Biblioteksassistent
Telefon: 0471-24 92 04
E-post: stina.odenman@emmaboda.se

   
     

Åsa Svensson
Bibliotekarie, särskilda tjänster, boken kommer och mångspråk 
Telefon: 0471-24 92 05 
E-post: asa.svensson@emmaboda.se

   
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

Sök

Följ oss på facebook

Logga in

Emmaboda bibliotek:
Box 67, 361 21 Emmaboda
Besöksadress: Götgatan 6       
Telefon: 0471-24 92 00 
Fax: 0471-24 92 01
E-post: biblioteket@emmaboda.se
 

Emmaboda bibliotek